Obecní úřad Velká Lhota, Velká Lhota 33, 757 01 Valašské Meziříčí 1
Telefon: 571 638 010
E-mail: obec@velkalhota.cz
ID datové schránky: uaaatu2
www.velkalhota.cz
Právo užívat vlajku obci Velká Lhota udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 18. 5. 2012.
Číslo rozhodnutí: 33
Popis vlajky: List tvoří tři vodorovné pruhy, bílý, červeno-zeleně polcený a bílý, v poměru 1 : 6 : 1. V polceném pruhu kosmo sekera-širočina šikmo podložená motykou, obojí bílé na žlutých násadách a provázené čtyřmi (1, 2, 1) bílými kříži. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.
Právo užívat znak obci Velká Lhota udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 18. 5. 2012.
Číslo rozhodnutí: 33
Popis znaku: V červeno-zeleně polceném štítě pod stříbrnou hlavou oddělenou trojvrším kosmo položená sekera-širočina šikmo podložená motykou, obojí stříbrné na zlatých násadách a provázené čtyřmi (1, 2, 1) stříbrnými kříži.
Kraj: Zlínský
Okres: Vsetín
Obec s pověřeným obecním úřadem: Valašské Meziříčí
Obec s rozšířenou působností: Valašské Meziříčí
Historická země: Morava
Statistický kód obce: 545147
IČ: 00304409
Status: obec
Nadmořská výška: 540 m n.m.
Zeměpisná poloha: 49° 26’ 19" s.š., 18° 02’ 10" v.d.
Rozloha: 932 ha
První písemná zmínka pochází z roku 1374
Části obce: Malá Lhota • Velká Lhota
PSČ a pošta části Velká Lhota: 757 01 Valašské Meziříčí 1, 756 27 Valašská Bystřice
Poprvé je zmínka o Velké Lhotě v roce 1374 a byla součástí panství Krásno, ale od roku 1411 až do zániku feudalismu náležela k panství rožnovskému. V 15. století se název obce několikráte změnil. Obec se postupně jmenovala Lhota Stachova, Lukáňova, Chmelová, Hrubá a nakonec Velká Lhota. Malá Lhota se vzpomíná se poprvé roku 1411 jako součást rožnovského panství, u něhož zůstala až do zániku feudalismu.
Dřevěný evangelický kostel, národní kulturní památka, Velká Lhota
Zvonice, kulturní památka, Malá Lhota
Zdroj: Národní památkový ústav
Beskydy, chráněná krajinná oblast
Beskydy, evropsky významná lokalita (druhově bohaté smilkové louky na silikátových podložích v horských oblastech (a v kontinentální Evropě v podhorských oblastech), petrifikující prameny s tvorbou pěnovců, lesy svazu Tilio-Acerion na svazích, sutích a v roklích, smíšené jasanovo-olšové lužní lesy temperátní a boreální Evropy, alpínské řeky a bylinná vegetace podél jejich břehů, alpínské řeky a jejich dřevinná vegetace s vrbou šedou, formace jalovce obecného na vřesovištích nebo vápnitých trávnících, polopřirozené suché trávníky a facie křovin na vápnitých podložích, vlhkomilná vysokobylinná lemová společenstva nížin a horského až alpínského stupně, extenzivní sečené louky nížin až podhůří, chasmofytická vegetace silikátových skalnatých svahů, jeskyně nepřístupné veřejnosti, bučiny asociace Luzulo-Fagetum a Asperulo-Fagetum, středoevropské subalpínské bučiny s javorem a šťovíkem horským, dubohabřiny asociace Galio-Carpinetum, acidofilní smrčiny, lokalita vlka obecného, medvěda hnědého, kuňky žlutobřiché, střevlíka hrbolatého, lesáka rumělkového, vydry říční, rysa ostrovida, netopýra velkého, rýhoce pralesního, čolka karpatského, velevruba tupého, šikoušku zeleného)
Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Pokud najdete na této stránce chybné či neaktuální údaje nebo byste rádi stránku doplnili svými texty pro Velká Lhota, pošlete e-mail s vašimi texty na adresu
fotodoma@gmail.com
Pokud byste chtěli využít tuto stránku coby doplňující zdroj údajů k vašemu webu a externí galerii fotek, stačí do zdrojového kódu vašich webových stránek vložit následující kód:
<a href="http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-vsetin/velka-lhota/">Velká Lhota</a>
V případě, že webové rozhraní vašeho webu vytváří odkazy samo, pak vložte na stránku jen:
http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-vsetin/velka-lhota/