Obecní úřad Vidče, Vidče 96, 756 53 Vidče
Telefon: 571 655 010, 571 655 011
E-mail: obec@vidce.cz
ID datové schránky: 8qjbrsm
www.vidce.cz
Právo užívat vlajku obci Vidče udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 31.5.2005.
Číslo rozhodnutí: 55
Popis vlajky: List tvoří tři svislé pruhy, modrý, červený a bílý. V modrém pruhu otevřená kniha a procesní patriarší kříž, oboje žluté, v horní části červeného pruhu zkřížené sekery, kosmá tesařská širočina, pod nimi v dolní části kosmo radlice hrotem k hornímu okraji listu a ostřím k žerdi, vše bílé. Poměr šířky k délce listu je 2:3.
Právo užívat znak obci Vidče udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 31.5.2005.
Číslo rozhodnutí: 55
Popis znaku: V modro-červeném polceném štítě vpravo otevřená kniha a procesní patriarší kříž, obojí zlaté, vlevo zkřížené sekery, kosmá tesařská širočina, pod nimi kosmo vztyčená radlice, vše stříbrné.
Kraj: Zlínský
Okres: Vsetín
Obec s pověřeným obecním úřadem: Rožnov pod Radhoštěm
Obec s rozšířenou působností: Rožnov pod Radhoštěm
Historická země: Morava
Statistický kód obce: 545198
IČ: 00304433
DIČ: CZ00304433
Status: obec
Nadmořská výška: 378 m n.m.
Zeměpisná poloha: 49° 26’ 25" s.š., 18° 06’ 09" v.d.
Rozloha: 1178 ha
První písemná zmínka pochází z roku 1310
Části obce: Vidče
PSČ a pošta: 756 53 Vidče
Vidče bylo známo už od roku 1310 za Bohuslava z Krásna. Patří tedy s obcí Zubří a městem Rožnovem k nejstarším sídlům na Rožnovsku.
Kostel sv. Cyrila a Metoděje, kulturní památka, Vidče
Zvonička, kulturní památka, Vidče
Zdroj: Národní památkový ústav
Beskydy, chráněná krajinná oblast
Beskydy, evropsky významná lokalita (druhově bohaté smilkové louky na silikátových podložích v horských oblastech (a v kontinentální Evropě v podhorských oblastech), petrifikující prameny s tvorbou pěnovců, lesy svazu Tilio-Acerion na svazích, sutích a v roklích, smíšené jasanovo-olšové lužní lesy temperátní a boreální Evropy, alpínské řeky a bylinná vegetace podél jejich břehů, alpínské řeky a jejich dřevinná vegetace s vrbou šedou, formace jalovce obecného na vřesovištích nebo vápnitých trávnících, polopřirozené suché trávníky a facie křovin na vápnitých podložích, vlhkomilná vysokobylinná lemová společenstva nížin a horského až alpínského stupně, extenzivní sečené louky nížin až podhůří, chasmofytická vegetace silikátových skalnatých svahů, jeskyně nepřístupné veřejnosti, bučiny asociace Luzulo-Fagetum a Asperulo-Fagetum, středoevropské subalpínské bučiny s javorem a šťovíkem horským, dubohabřiny asociace Galio-Carpinetum, acidofilní smrčiny, lokalita vlka obecného, medvěda hnědého, kuňky žlutobřiché, střevlíka hrbolatého, lesáka rumělkového, vydry říční, rysa ostrovida, netopýra velkého, rýhoce pralesního, čolka karpatského, velevruba tupého, šikoušku zeleného)
Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Pokud najdete na této stránce chybné či neaktuální údaje nebo byste rádi stránku doplnili svými texty pro Vidče, pošlete e-mail s vašimi texty na adresu
fotodoma@gmail.com
Pokud byste chtěli využít tuto stránku coby doplňující zdroj údajů k vašemu webu a externí galerii fotek, stačí do zdrojového kódu vašich webových stránek vložit následující kód:
<a href="http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-vsetin/vidce/">Vidče</a>
V případě, že webové rozhraní vašeho webu vytváří odkazy samo, pak vložte na stránku jen:
http://www.fotodoma.cz/ceska-republika/kraj-zlinsky/okres-vsetin/vidce/