Fotodoma

Fotodoma » Zdraví » Dlouhověkost

Dlouhověkost

 

Snubní prsteny pro oba Svatební oznámení Snubní prsteny Zlaté šperky Svatební místa

 

Jak žít dlouho

Dlouhého věku se dá dosáhnout:
1) dostatečným přísunem živých fytonutrientů, enzymů, vitamínů, minerálů, antioxidantů, chlorofylu a dalších složek ze syrové rostlinné stravy, důležitý je vitamín E
2) omezením vlivů znečištění a toxického přetěžování
- chemické látky ve vzduchu
- chemické látky ve vodě (chlor, fluor, splach z polí, ...)
- chemické látky v potravě (dusičnany, pesticidy, ...)
- léky a syntetické vitamíny
- informační smog
- radiační znečištění (wi-fi, 5G, ...)
- hlukové znečištění
- světelné znečištění (pořídit si těžké závěsy do ložnice)
- chemické látky v prostředí (stavební prvky apod.)
3) pravidelným čištěním organismu (vláknina ve stravě, detoxikace, ...)
4) odkyselením těla a dosažením tzv. acidobazické rovnováhy
5) pravidelným pohybem, případně cvičením
6) posilováním imunitního systému
7) pitím dostatečného množství čisté vody
8) na dlouhověkost mohou mít vliv telomerizační látky (kolostrum, hroznový olej, kokosová voda a další antioxidanty)
9) střídmým stravování - přestat jíst, než budeme syti, pocit nasycení se dostaví sám a nejíst, když nemám hlad
10) snížením příjmu kalorií, jednoduše tak, že základ je zelenina a ovoce s jen na doplnění ořechy, luštěniny a semena. Obiloviny, hlízy a ostatní by měly tvořit zanedbatelnou část jídelníčku
11) konzumací ořechů - u lískových oříšků tvorbu omlazujících enzymů podpoříme jejich namočením do vody na 6-10 hodin
12) vodíkem [28]
13) vynecháním masa z jídelníčku, neboť živočišné bílkoviny urychlují stárnutí a komerční maso je plné jedů a má oproti masu pastevně chovaných zvířat jiné složení nutrientů
14) pozitivním myšlením
15) životosprávou dle stránky Zdraví
16) eliminací stresu - pokud dojde ke stresu, pomůže se například ihned proběhnout nebo se zadýchat jiným pohybem

Stárnutí buněk lidského těla je ovlivněno volnými radikály, které neustále vznikají v lidském těle. Antioxidanty jsou přirozené obranné látky proti volným radikálům a je možné je tělu dodávat prostřednictvím stravy. Zpomalení procesu stárnutí organismu tedy můžeme napomoci správnými stravovacími návyky.

 

Děda Ruda

Děda se jmenoval Rudolf, ale přátelé mu říkali Ruda. Asi neměli rádi zbytečně dlouhé řeči. Děda se dožil 92 let v celkem dobrém zdraví a kdyby několik let předtím neumřela babička, žil by snad dodnes. Pracoval těžce už od dětství na poli, ve sklárnách, v kamenolomu a do vysokého věku pak ještě chodil na brigády do lesa. K doktorovi šel jenom několikrát, vždy po letech, když ho tam babička vykopala. Přinesl si sebou vždy spoustu prášků na cholesterol, vysoký tlak, bolesti všeho druhu a bůhvíco ještě. Večer pak udělal sešlost a všechny léky rozdal sousedkám, které si je takto u dědy předem objednaly.

O jídle a pití děda říkal, že je potřeba od každého trochu. Proto asi vůbec nepil mléko a nejedl ryby. Zato si dal každé ráno štamprli slivovice, prý proti parazitům a na zvýšení tlaku. S oblibou si dělával míchaná vajíčka na spoustě vepřového sádla, na svačinu, když šel do lesa, si bral krajíc chleba s tlustým plátem špeku. Dokud žila babička, jedli hlavně zeleninu a ovoce ze zahrádky, z toho během vegetačního období hodně zasyrova. Babička vařila prostá jídla s minimem masa a pokud maso bylo, pak králík nebo slepice či husy, které si sami doma chovali. Důležitou složkou byly polévky, a to především zeleninové. Přes zimu jedli hlavně to, co se dalo uskladnit, tedy z vlastní produkce jablka a kysané zelí a spoustu druhů ovocných křížal. Takže do obchodu chodili pro minimum věcí.

Když mu jednou za týden babička koupila pivo, ucucával ho postupně několik dní. Raději měl rybízové víno, které si sám vyráběl. Pili především vodu, ale zato opravdu čistou vodu ze studny pod lesem. Ráno babička vařívala černé zrnkové kafe, které těsně před zalitím ručně namlela.

Věřím tomu, že kdyby děda dál jedl jen jídlo ze zahrádky a měl babičku, se kterou se dožili zlaté svatby a která se dožila jen 82 let, dožil by se on věku vyššího. Děda umřel ztrátou motivace k životu a změnou zdravé stravy za nezdravou z obchodu. Věřím proto, že základním předpokladem dlouhého žití je zdravé jídlo, čistá voda a rodina, která vám přináší pocity štěstí.

 

Hunzové

Hunzové, nebo také Burúšové, jsou údajně dlouhověký národ. Žijí ve vysokých nadmořských výškách v severním Pákistánu na hranici Indie mezi pohořími Karákóram a Hindúkuš v údolí řeky Hunza. Prý se dožívají věku až 160 let a jejich ženy rodí až do 65. roku věku. Bylo to přičítáno jejich téměř výlučně vegetariánské stravě. Co je na tom pravdy, nebo spíš bylo pravdy, těžko říct. Hunzové prý totiž mají prazvláštní způsob počítání věku, a tak, když je tam někdo hodně vážený nebo moudrý, přidávají k jeho skutečnému věku pár desetiletí navíc. Takže si vyberte sami, zda jsou dlouhověcí nebo se jim prostě jen nedá věřit.

Jak uvádí některé zdroje, současný průměrný věk dožití u Hunzů je 52,5 let.

 

Upozornění

Bezpečnost použití léčivých i jedovatých rostlin, hub, léčiv, potravinových doplňků a prostředků, léčebných postupů i diagnózu své choroby vždy konzultujte se svým lékařem. Účelem této stránky není podněcovat návštěvníka k samoléčení své nemoci. Kdo se chce léčit, musí vždy, jako uvědomělý občan EU, navštívit svého odborného lékaře. Pouze ten totiž získal vzdělání na fakultě sponzorované farmaceutickým průmyslem a pouze on má úředně schválené oprávnění někoho léčit nebo mu radit ohledně léčení či s čímkoli ohledně zdraví a nemocí. Účelem této stránky je pouze informace o sice fungujících, ale jen pokoutně používaných nebo starých alternativních možnostech léčby a prevence nemocí. Zde uvedené informace tedy rozhodně neslouží jako náhrada za radu vydanou úředně schváleným lékařem.
Provozovatel webu nenese odpovědnost za správnost informací, ani za nedopatření, nesprávný výklad nebo jakákoli nesprávná rozhodnutí učiněná na základě informací zde uvedených. Jedná se zde pouze o soupis získaných informací, které většinou nebyly ověřovány. Protože jednotlivé stránky jsou vytvářeny jako zápisník a soubor seznamů, nemusí se návštěvníkovi jevit vždy zrovna jako uživatelsky přívětivé. Přes výše uvedené, některé ze zde uvedených informací už pomohly alespoň jednomu člověku odhodit berle a přestat se děsit představy zbytku života na invalidním vozíku. A to za ten čas strávený nad stránkami rozhodně stálo :-)
Další informace jsou obsaženy v uvedené literatuře a na internetu.

 

Literatura

[28] Krutá hra o tvé zdraví (Tomáš Kašpar, Akademie úspěchu, 2016)
Internetové zdroje








Fotodoma

Svatební oznámení     Fotobanka     Jak zhubnout     Zdraví     Zahrada     Recepty     Rostliny     Recenze a články     Knihy     Česká Republika     Česká příroda     Dolomity     Litva     Norsko     Polsko     Švédsko

Pokud najdete na stránce chybu, napište nám; rádi ji opravíme. Děkujeme.

Kontakty

Tyto stránky používají technické cookies. Nastavení pro cookies si můžete změnit ve svém prohlížeči nebo ze stránek prostě odejít.